2. Боже мой! Боже мой! для чего Ты оставил меня? Далеки от спасения моего слова вопля моего.
3. Боже мой! я вопию днем, — и Ты не внемлешь мне, ночью, — и нет мне успокоения.
4. Но Ты, Святый, живешь среди славословий Израиля.
5. На Тебя уповали отцы наши; уповали, и Ты избавлял их;
6. к Тебе взывали они, и были спасаемы; на Тебя уповали, и не оставались в стыде.
(Псалтирь 21:1-6)
1) Серед своїх важких ситуацій Давид отримує відкриття. Господь – живе серед хвали свого народу.
2) Бог не живе серед ропоту та ниття. Його адреса хвала. Будинок в якому Йому приємно жити знаходиться на вулиці славослів’я.
Перші два пункти можна обєднати як один, плавно переходячи в третій. Давид у своїй скорботі наче прозрів. Давид шукав Бога, він кричав до Нього. Він не знав номер телефона по якому він би подзвонив та сказав: «Бог, мені так важко, приїдь до мене, або просто поговори зі мною». Зненацька він щось згадує і він згадує адреса по якій проживає Господь – це хвала Його народа. Ось де потрібно шукати було Бога – в хвалі. Прославляючи Бога ми наповнюємо своє життя ароматом, який приємний Господу.
3) Важливо мати відкриття від Бога, про те що Йому приємно жити серед хвали. Поки ми отримаємо особистого відкриття в середині себе ми так і будемо співати пісеньки, піднімати ручки і просто виконувати обряд.
Якщо ми хочемо щоб наше поклоніння Богу вийшло за якісь рамки буденності нам потрібно мати відкриття про силу хвали. Коли ми отримуємо відкриття ми змінюємось. Ми не просто співаємо пісні, але ми дійсно віримо в те що співаємо, ми не просто говоримо Богу що Він величний та сильний, але ми переживаємо це. Важливо мати відкриття.
4) Тільки серед Божої присутності ми можемо правильно розтавляти цінності. Якщо ми будемо будувати своє життя в Божій присутності ми ніколи не програємо. (Приклад про Асафа 72 псалом).
Коли Асаф попав в святилище (в Божу присутність то тільки тоді він побачив картину цінностей і пріоритетів. Він заздрив людям, що жили безбожним життям, але в Божій присутності ми можемо бачити не тільки початок, а й кінець. Коли Асаф побачив кінець безбожників та свій то нічого не зміг зробити як прославити Бога за Його діла.
5) Хвала Богу міняє обставини, вона сильна змінити наші ситуації та життя в цілому, і сила не в самій хвалі, не в жертві хвали, але в тому хто приходить на цю хвалу – Бог.